Gimnazjum nr2 w Trzciance

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Działania przeciw uzależnieniom

Drukuj

Działania przeciw uzależnieniom w G2

Obejmowały wszystkie poziomy wiekowe, dotyczyły różnych uzależnień . Klasy pierwsze zajmowały się problemem narkomanii, klasy drugie miały ukazać działania dopalaczy, a trzecie cyberprzemocy.

3 listopada natomiast  zostało zorganizowane spotkanie z Panią Inspektor do spraw nieletnich dotyczące Bezpieczeństwa w sieci, połączone z pokazem filmu  ,,Na zawsze”. Młodzież została poinformowana również o skutkach i konsekwencjach prawnych związanych z  cyberprzemocą. Wchodząc w dorosły świat, uczniowie powinni zdawać sobie sprawę z czyhających na nich niebezpieczeństw.

1 grudnia  2016 r. uczniowie wszystkich  klas Gimnazjum nr 2 uczestniczyli w profilaktycznym spektaklu teatralnym pt. „Pamiętnik narkomana”. Bohaterem był  młody chłopak, autor nagrania , który pod wpływem różnych czynników wpadł w nałóg narkotykowy i  zachorował na AIDS. Zaprezentowana nam na scenie historia o nastolatku, który podejmował walkę z nałogiem, była niezwykle przejmująca i niejednokrotnie w drastyczny sposób pokazywała prawdę o piekle, jakim jest uzależnienie.

Dzięki takim akcjom młodzi ludzie poznają zasady działania substancji uzależniających i dowiadują się, jak się przed nimi bronić. Coraz częściej w nałogi popadają bardzo młode osoby, dlatego uświadamianie im następstw ich zachowań jest bardzo ważne i może pomóc  w odzyskaniu kontroli nad swoim życiem. Kolejny „Tydzień działań przeciw uzależnieniom” dobiegł końca i znowu  przekonaliśmy się, jak ważna na co dzień jest profilaktyka.

 

 

 

 

 

Kontakt

Gimnazjum nr 2
ul. Chopina 36
64-980 Trzcianka
tel./fax. 67 prefix 216-31-82
Adres e-mail:  gimtka2@poczta.onet.pl

NIP: 763-18-45-911
Regon: 570853474